Založit webové stránky nebo eShop

Burza Šlapanice

jarmark 2012

Fotky z jarmarku najdete na stránkách školy:


http://www.zsslapanice.cz/jarmark/g23/261

http://www.zsslapanice.cz/druzina-jarmark/g7/261


ceny pro vítěze

 

Všechny odevzdané práce do vyhlášené soutěže patřily do kategorie I. stupeň ZŠ. Vyhodnocení soutěže proběhlo na setkání Klubu rodičů a jako vítězové byli vybráni Míša Krajčovičová a Julie Svobodová ze 4.B za výtvarnou techniku, Jan Mikulka ze 3.A za písemnou práci žáků z 3. ročníku, Marie Štěpánková ze 4.B za písemnou práci žáků ze 4. ročníku a Jakub Černý z 5.A za písemnou práci žáků z 5. ročníku.

 

Jarmark

Jarmark je akce, kterou pořádá ZŠ Šlapanice. Děti vyrábějí všelijaké krásné výrobky, které si můžete i zakoupit. Ale nejlepší na Jarmarku je, že za vydělané peníze půjdeme třeba na výlet. Nejhorší to mají učitelé a učitelky. Všechno připravují a to chce opravdu kuráž. Jarmark je podle mě ta nejlepší akce, kterou ZŠ Šlapanice pořádá, jen smůla, že tato akce je jen jednou ročně.

Jan Mikulka, III. A

 

Předvánoční jarmark

Bývá koncem listopadu ve škole. Koná se každý rok, abychom potěšili nejen blízké, ale i lidi kteří se přišli podívat. Také se tak trošku chceme pochlubit tím co jsme vyrobili. Každá třída výrobky vyrobí a prodá lidem, kterým se výrobky líbí. Příprava výrobků nám trvala přibližně tři týdny. Nejčastěji jsme vyráběli ve výtvarné výchově a pracovních činnostech.

Výrobků jsme měli převážně hodně, ale tyto tři se mi líbily nejvíc: adventní věnec, který jsme vyráběli tak, že jsme barevnou stuhou obkroužili kruh z kartonu a potom ozdobili šiškami nebo sušenými pomeranči. Další výrobek co se mi líbil, byla ozdobná svíčka, která se všem moc povedla. Dělali jsme to dvě vyučovací hodiny. Byl to náročný výrobek, jelikož jsme na drátek navlíkali mrňavé korálky a drátek připevnili okolo svíčky. A abych nezapomněla na básnické sbírky! Jelikož jsme básně skládali my sami.

Na jarmarku bylo velice hlučno. Já jsem rozdávala pozvánky naší třídy, pak jsem prodávala v naší třídě, po škole prodávala mašličky na dárky a potom šla do naší třídy na dražbu perníkových stromečků. Z mé rodiny přišla máma, táta a sestra. Nejvíc bylo narváno u občerstvení zdarma.

Marie Štěpánková, IV. B

 

Vánoční jarmark

Již druhým rokem se konal na naší škole vánoční jarmark. Byl v pátek 30. 11. 2012 v 16 hodin. Žáci zde prodávají svoje výrobky které si sami připravují. Jsou to různá přáníčka, svícny a vánoční ozdoby. Některé maminky a babičky nám napekly perníčky a cukroví, které sloužilo jako občerstvení. Peníze, které si na jarmarku vyděláme použijeme na nějaký výlet. Letos jsme si vydělali 3843 korun a pojedeme se podívat do Bonga nebo do kina. S paní učitelkou jsme se domluvili, že 300 korun z těchto peněz dáme na charitu. Jarmark se nám i rodičům moc líbil a těšíme se na příští.

Jakub Černý, V. A

Další práce ...

 

                 Julie Svobodová, IV.B                                Míša Krajčovičová, IV.B                                       

 

Adam Růžička, III.C

 

Klaudie Kalivodová, III.C

 

Kateřina Musilová, III.C

 

 


Klub rodičů a přátel ZŠ Šlapanice

vyhlašuje literární, fotografickou a výtvarnou soutěž pro žáky ZŠ Šlapanice ve dvou kategoriích pro první a druhý stupeň.

Téma:  Předvánoční jarmark v ZŠ Šlapanice

 

Zpracování: článek, rozhovor, úvaha, báseň atp., dále fotografie nebo jakákoliv výtvarná technika

Své práce odevzdávejte do  20.prosince 2012 v kanceláři školy.

Vyhodnocení soutěže proběhne v lednu 2013.

Vítězné práce budou vystaveny u hlavního vchodu do budovy školy, najdete je také na stránkách školy www.zsslapanice.cz , Klubu rodičů www.krapzsslapanice.cz a ve Šlapanickém zpravodaji.

 


Leták ke stažení

Jarmark na facebooku

 

TOPlist