Založit webové stránky nebo eShop

Burza Šlapanice

literatura

Pokud se chcete dozvědět více o školní psychologii, vychází nová kniha:
http://www.portal.cz/aktuality/skolni-psycholog-prispiva-k-vytvareni-_bezpecne-skoly_/50299/

Školní psycholog přispívá k vytváření „bezpečné školy“

Datum: 20.5.2013

Úvod do školní psychologie je první českou knihou představující základy oboru školní psychologie. Autoři, prof. Stanislav Štech a PhDr. Jana Zapletalová, v rozhovoru odpovídají, jak může škola získat svého psychologa a proč by ho vlastně měla mít nebo jak školní psychologové pracují v jiných zemích...

 

 
Úvod do školní psychologie

V našich podmínkách první a jedinečná publikace, která představuje úvod do problematiky školní psychologie a připravuje půdu pro další prakticky a speciálně orientované publikace. Kniha uvádí čtenáře do školní psychologie jako do relativně mladého psychologického oboru a současně subprofese. Stručně ilustruje historii školní psychologie ve světě i u nás a vystihuje její specifika. Podrobně se zabývá vztahy školního psychologa s ředitelem školy, s učiteli, s třídou, s jednotlivými žáky i jejich rodiči...

 

24.2.2010 -  V knihovně najdete: Šikana ve škole, na ulici, doma
 
 

Šikana je zrádná, jejím terčem se může stát i dítě tělesně a duševně vyspělé, s velmi dobrým rodinným zázemím, které však neumí nebo není ochotno "výt s vlky". Šikana má různé formy a správný postup se musí případ od případu lišit. Každá konkrétní situace vyžaduje odpovídající postup, ať už rodičů či učitelů a vychovatelů. Právě oni by díky této nové publikaci měli bezpečně poznat, oč v daném případě jde, a vědět, co dělat, odkud začít a kde a jak v případě potřeby hledat pomoc.

 

 


11.1.2010 - Minimalizace šikany - Praktické rady pro rodiče

Další užitečná publikace, která vám může pomoci řešit problémy se šikanou.

 

 


8.1.2010 - Pokud máte podezření, že je vaše dítě šikanováno nebo naopak šikanuje, určitě si přečtěte knihu Bolest šikanování  od Michala Koláře. Knihu si můžete vypůjčit v Městské knihovně Šlapanice. Možná Vás bude zajímat recenze na tuto knihu.

 

 


4.1.2010 - Sborník z konference "Šikana jako etický, psychologický a pedagogický problém" konané v Praze 19.března 2009.

TOPlist